יום ראשון, 11 בספטמבר 2016

חוזרים לבית הספר - מיטב התוספים למורים,לתלמידים וגם בכלל

שנת הלימודים בבתי הספר החלה לא מכבר, ושנת הלימודים האקדמית בפתח. זמן מצוין להוסיף עוד כמה אפליקציות ותוספים שימושיים לטובת המורים, התלמידים והסטודנטים. גם מי שלא שייך לקבוצות אלה יוכל להפיק מהן תועלת. באחריות!


חזרה לבית הספר


למורים

ב - BETTERCLOUD MONITOR (גוגל גורו לשעבר) אספו לרגל תחילת שנת הלימודים את מיטב האפליקציות למורים. המידע מסוכם בכתבה, הכוללת גם סרטון וידאו קצר להדגמה, ובה 5 המלצות לתוספים לכרום עבור מורים. בכתבה מופיעים  הסברים והדגמות לחמשת התוספים, המסייעים להפוך כתבות עמוסות מודעות לנוחות לקריאה (עבור התלמידים),  לשמור מספר רב של חלונות פתוחים לשחזור בכל מחשב, לערוך סרטוני וידאו בקלות, למצוא מידע נוסף לגבי העמוד בו נמצאים, ויצירת מסך כפול (2 חלונות במקביל). אני אהבתי במיוחד את שני אלה:

Readability

תוסף לכרום ש"מנקה" מכתבות ברשת את כל הפרסומות והמודעות, ומשאיר טקסט נקי לקריאה. לאחר מכן ניתן לשמור לקריאה מאוחר יותר, או לשתף עם התלמידים במגון ערוצים.

TabCloud

תוסף לכרום המאפשר לשמור מספר רב של חלונות פתוחים לשחזור בכל מחשב בו נמצאים (מבוסס ענן).

כתבה נוספת באותו סגנון פורסמה לפני מספר חודשים וכוללת המלצות ל - 8 תוספים למורים (שנבחרו על ידי מורים!). התוספים המופיעים כאן מאפשרים לשתף חומרים בקלות (Send by Gmail),  לסייע בהתמודדות עם ריבוי ססמאות (LastPass)   ו.. תוספים (Extensity), לקצר לינקים בקליק אחד (goo.gl URL Shortener), לשמוע קבצים ודפי אינטרנט עם Read&Write, ליצור סרטוני הדרכה קצרים על המחשב עם Screencastify, לשתף אתר מסוים עם כל הכיתה במהירות עם Share to Classroom, ולשפר את הכתיבה (באנגלית) עם Grammarly. כל המידע על תוספים אלה כולל הדגמות וסרטוני הדרכה כאן בקישור.

ואם כל זה לא מספיק - להלן סרטון הדרכה כיצד ליצור ולשמור תבניות בגוגל דוקס. שימושי למורים ולתלמידים כאחד!מיטב התוספיםלתלמידים

תוספים

ב - BETTERCLOUD MONITOR לא שוכחים גם את התלמידים/סטודנטים, ומציעים 5 תוספים לכרום במיוחד בשבילם. פירוט התוספים כולל הדגמות כאן בקישור.
אהבתי במיוחד את התוסף EasyBib שיכין לכם ציטוט ביבליוגרפי תקני בקליק לכל סוג של פרסום שתוכלו להעלות על הדעת.

אפליקציות

Warenotice, אתר חדשות טכנולוגיה, מציג 3 אפליקציות מומלצות לתלמידים וסטודנטים בסרטון קצר. איך ליצור לוח זמנים למערכת ולשיעורי בית עם iStudiez Pro, מחברות דיגיטליות עם OneNote, ובניית אוצר עם מלים עם Quizlet.

למתלבטים

אם טרם בחרתם את כוון הלימודים הרצוי לכם, אולי תרצו להעזר בפלייליסט מיוחד של TED שנועד לעזור לכם בדיוק בזה.

פליליסט לבחירת החוג


למורים ותלמידים כאחד

נדמה כי מורים ותלמידים כאחד משתמשים פה ושם  בויקיפדיה כמקור מידע. כאן תוכלו ללמוד אילו ערכים אמינים יותר ופחות באנציקלופדיה השיתופית, אילו תוספים כדאי להתקין על מנת לשפר את השימוש בויקיפדיה, ועוד... למידע על ויקיפדיה לחצו כאן

שנת לימודים פורייה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה