יום רביעי, 20 בפברואר 2019

רואים תוצאות: חיפוש ויזואלי (חלק 1)

חיפוש ויזואלי הולך ותופס מקום נכבד במנועי החיפוש. הצגת התוצאות בצורה ויזואלית מסייעת בהבנה ראשונית של התוצאות ובהתמצאות כללית בנושא. מתוך התמונה הכללית ניתן להכנס לפרטים בצורה נוחה ולהגיע לתוצאות הספציפיות הרצויות. מנועי חיפוש המציגים את התוצאות בצורה ויזואלית יהיו נושאה של סדרת פוסטים, שזהו חלקה הראשון.
ניתן לבצע חיפוש ויזואלי של חומר מדעי, ועל כך ארחיב בהמשך הסדרה. את החלק הראשון אני רוצה לפתוח באתר שנקרא Answer the public. תודה וקרדיט על הכרת האתר למידענית ענבר יסעור.
האתר מעבד את המידע המתקבל מהצעות החיפוש העולות באופן אוטומטי (Auto Suggest) בעת הכנסת מילות מפתח במנועי החיפוש גוגל ובינג. עיבוד זה מאפשר להבין מה הציבור רוצה לדעת על נושאים שונים.

מה באתר?

בדף הבית של האתר תפגשו קודם כל רקע מבוסס וידאו, ובו איש חמור סבר המאיץ בכם לשאול את מה שעל לבכם.
בשורת החיפוש מכניסים את הנושא המבוקש (יש אפשרות למגוון שפות, לא כולל עברית...), ומקבלים את התוצאות מסודרות לפי 4 פרמטרים: שאלות, מילות יחס, השוואות וסדר אלפביתי. ברירת המחדל היא תצוגה ויזואלית (מרהיבה לדעתי) של התוצאות. ניתן גם לקבל את התשובות בצורה מילולית. את התוצאות ניתן להוריד לקובץ CSV, או לשמור את התוצאות הויזואליות כתמונה. תמונה לדוגמה מחיפוש שעשיתי בנושא דיאטה קטוגנית ניתן לראות בתמונה 1. התצוגה הויזואלית של התמונות היא אינטראקטיבית, ולחיצה על תוצאה מסויימת מביאה לתוצאות החיפוש שלה בגוגל. לציין שמנסיוני האתר לא עובד טוב באינטרנט אקספלורר, אך כן עם דפדפן Edge. גם שם לחיצה על התוצאות מביא לגוגל, ולא לבינג.


תמונה 1. תוצאות ויזואליות של שאלות על דיאטה קטוגנית

האתר מיועד בין היתר לעוסקים ביחסי ציבור, שיווק, קידום אתרים ויצירת תוכן. לדעתי שימושי מאוד לכל מי שרוצה ליצור תוכן שעליו הציבור רוצה לקבל תשובות, לקבל כיווני מחשבה ורעיונות למיזמים שונים, לפוסטים ברשתות החברתיות ובבלוגים. השימוש בגרסה הבסיסת של האתר חינמי, עם אפשרות לגרסת פרו עם דיוק רב יותר של התוצאות.
למתענינים ניתן גם לעשות קורס חינמי קצר באמצעות קבלת מיילים להבנה מעמיקה יותר של מנוע החיפוש. גישה מדף הבית.

לסיכום, לדעתי אתר המאפשר קבלת רעיונות ומידע בתחומים שונים, ופתח ליצירתיות, סיעור מוחות ונושאים למחשבה. מסכם את  המידע בצורה נוחה ומאורגנת, שהיא כשלעצמה נותנת רעיונות חדשים. שווה לנסות!


2 תגובות:

  1. תוחדה לך טל על העדכון המעניין !!
    בהערכה,
    עמי סלנט
    http://amikamsalant.blogspot.com/

    השבמחק