יום ראשון, 25 בפברואר 2018

מידע תרופתי מבית טוב: One Stop Shop

Drug Information Portal


פרט לפאבמד ומדליין הידועים, מתחזקת הספריה הלאומית לרפואה בארה"ב (NLM) עוד מגוון אתרים קצת פחות ידועים, אך איכותיים לא פחות. בפוסט קודם סקרתי את האתר  Genetics Home Reference העוסק במידע גנטי, ומותאם הן לאנשי מקצוע והן לציבור הרחב. הפעם אני רוצה לספר על אתר, המהווה מעין פורטל למקורות מידע רבים בנושא תרופות ותוספי תזונה, מקורות של NLM ואתרי ממשל נוספים.
האתר Drug Information Portal מבית הספריה הלאומית לרפואה (NLM) הוא למעשה One Stop Shop (כפי שמגדיר הסרטון המצורף להלן) עבור מידע תרופתי.
במרכזו של דף הבית ניתן לראות חלונית חיפוש, בה אפשר להכניס את שם התרופה (גנרי או מסחרי), או שם של קבוצת תרופות. ניתן למצוא כאן מידע גם על תוספי תזונה. אם לא הקלדתם את השם במדוייק יציע לכם האתר מספר שמות דומים לבחירה.

https://druginfo.nlm.nih.gov/drugportal/


בדף תוצאות החיפוש מתקבל מידע ממספר רב של מקורות (של NLM ואתרי ממשל נוספים דוגמת FDA), והכל בלחיצת כפתור. מידע זה כולל בין היתר:
רקע כללי על התרופה ומידע רפואי רלוונטי (מהאתר מדליין פלוס)
ניסויים קליניים על התרופה (מאתר Clinical Trials)
מאמרים על התרופה (מפאבמד/מדליין/פאבמד סנטרל)
סקירות שיטתיות על התרופה (Pubmed Health)
מידע על התרופה מאתר FDA
מידע על התרופה בהריון והנקה (מאתר LactMed)
מידע על זיהוי התרופה (מאתר PillBox)
מידע מהיצרן של התרופה (מאתר DailyMed)

לא בכל תרופה מופיעים כל המקורות, להלן דוגמה לדף תרופה המכיל את רובם.

תוספי תזונה

האתר Drug Information Portal מספק כאמור מידע גם על תוספי תזונה, ומצטרף לאתר המצויין של NIH, הקרוי  Office of Dietary Supplements, שעבר מתיחת פנים לפני כשנה ומכיל אזור שלם עם מידע לאנשי מקצוע.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה