יום רביעי, 24 בפברואר 2016

לקחת ללב - מקורות מידע לרגל חודש המודעות למניעת מחלות לב

חודש פברואר הוא חודש המודעות לבריאות הלב, הזדמנות לרכז מספר מקורות מידע בנושא.

אתר איגוד הלב האמריקאי

האתר של איגוד הלב האמריקאי AHA מכיל שפע של חומר לציבור הרחב ולאנשי המקצוע .
בדף הבית מספר לשוניות שימושיות:

לשונית Healthy Living

כאן מרוכז כל המידע הקשור לתזונה, פעילות גופנית ואורח חיים בריא, לילדים ומבוגרים.

Healthy Eating

באזור זה ניתן למצוא מידע רב הקשור לתזונה בריאה, המיועד בעיקר לציבור הרחב, וכולל גם טיפים לאכילה מחוץ לבית ולקריאת הסימון התזונתי. ניתן לציין את  פרק המתכונים, הכולל שפע מתכונים בריאים ללב כולל חישוב של ערך תזונתי. פרק מענין נוסף הוא Cooking with Heart.

Cooking With Heart

תוכנית ייחודית של איגוד הלב האמריקאי (בתמיכת רשת המרכולים וולמארט) שמטרתה לעודד בישול ביתי. התוכנית מביאה לא רק מתכונים, אלא גם הדרכה מקיפה, כולל סרטונים, על בישול ביתי. החל מהדרכה לקניות נכונות, דרך ציוד מומלץ למטבח ובטיחות מזון וכלה במתכונים ושיטות בישול. כאן ניתן לצפות  בסרטון חדש מציג את התכנית. ניתן לראות גם מגוון אינפוגרפיקות הקשורות לנושאי התוכנית.פרק מיוחד מיועד לעודד את שילוב הילדים בבישול הביתי.

נפרדים מהמלח 

חלק מיוחד באתר מוקדש כולו לנושא המלח, והפחתתו בתזונה. בין היתר ניתן למצוא שם אפשרות להתחייב באופן רשמי להוריד את המלח בתפריט, בלוג בנושא מלח, הפרכת מיתוסים לגבי צריכת מלח וילדים, ועוד מידע רב בנושא. מומלץ להכנס!

Physical Activity

אזור זה מכיל מידע רב הקשור לפעילות גופנית, החל בהדרכה למזונות לפני ואחרי פעילות וכלה בטיפים לשימור המוטיבציה. ניתן למצוא כאן גם פירוט של הנחיות האיגוד לפעילות גופנית, המוצגות גם באינפוגרפיקה.

Healthy Kids

באזור זה ניתן למצוא מידע רב הקשור לילדים. פרק שימושי הוא פעילויות לילדים, בו ניתן למצוא רעיונות לפעילויות עם ילדים, וכן סרטונים הקשורים לילדים, ביניהם למשל בן כמה הלב שלך? פרק מענין נוסף עוסק בהשמנת ילדים.

Workplace Health

באזור זה מוצעת תוכנית לשיפור בריאות העובדים, כולל קיט עם מידע על מזונות ומשקאות למקום עבודה בריא יותר.

לשונית Conditions

באזור זה מובאים הסברים על מונחים רפואיים שונים הקשורים לבריאות הלב. מקור מידע מענין בחלק זה היא ה - Interactive Cardiovascular Library, בה מוצגים המונחים בצורה מוחשית. עוד ניתן למצוא כאן רשימת דפי מידע רלוונטיים. 

לשונית Healthcare/Research

בלשונית לאנשי מקצוע מספר מקורות מידע מעניינים, כולל קישור לערוץ היוטיוב המקצועי של AHA. החלק הטוב ביותר לדעתי כאן הוא גישה נוחה לפי שנה או לפי נושא לכל הנחיות האיגוד, המפורסמות באופן מלא (טקסט חופשי).

לשונית Educators

בלשונית זו מידע למדריכים בבתי ספר ובחדרי כושר. שימושיים במיוחד הם מערכי שיעור לבתי ספר יסודיים ותיכוניים, ותוכניות עבור בית הספר כולו
תמונה 1. אתר איגוד הלב האמריקאי. הלשוניות מודגשות בצהוב


מרכז הלב של Nutrition 411

באתר Nutrition 411, אתר אמריקאי המיועד לדיאטניות, מרכזי מידע שונים, ביניהם מרכז לבריאות הלב. ניתן למצוא באזור זה מידע המותאם למטופלים ולאנשי מקצוע. מומלץ במיוחד להכנס ללשונית For Health Care Professionals, שם ניתן למצוא מאמרים מקצועיים ומצגות.תמונה 2. מרכז הלב של Nutrition 411. הלשונית לאנשי מקצוע מסומנת בצהובמקורות מידע נוספים

נייר עמדה - המלצות תזונתיות למניעת מחלות קרדיוווסקולריות

נייר העמדה המקיף של עמותת עתיד והאיגוד הקרדיולוגי, שפורסם לראשונה בשנת 2011, ועודכן  באפריל 2015.
לקריאת נייר העמדה


שיקום לבבי - תפקיד הדיאטנית

מאמר שפורסם החודש במגזין Today's Dietitian וסוקר את תפקידה של הדיאטנית בהקטנת התחלואה והתמותה של הסובלים ממחלות לב. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה