יום שלישי, 28 באוגוסט 2018

הסטטיסטיקות של גוגל סקולר: גרסת 2018

https://scholar.google.co.il/


בראשית החודש עודכנו הסטטיסטיקות של גוגל סקולר לשנת 2018, כפי שדווח בבלוג של האתר.
העדכון מציג את כתבי העת המצוטטים ביותר בשנים 2013-2017 לפי מדד h5.
את הנתונים ניתן לראות בלשונית מדדים (Metrics) שבתפריט הראשי של גוגל סקולר.
ברשימה הראשית מופיעים 100 כתבי העת המצוטטים ביותר, וניתן לראות גם כתבי עת לפי קטגוריות ותת קטגוריות (20 כתבי העת המובילים בכל אחת). למשל ניתן לראות כתבי עת תחת קטגורית Health & Medical Sciences, ותחתיה את קטגורית Nutrition Science. בכל כתב עת ניתן ללחוץ על הקישור ולראות את המאמרים המצוטטים ביותר מתוכו.
לדוגמה, המאמר המצוטט ביותר בחמש השנים האחרונות מתוך כתב העת המוביל בקטגורית בריאות ורפואה,  The New England Journal of Medicine, היא בנושא תזונה ים תיכונית ומניעת מחלות קרדיווסקולריות. עוד מענין לציין כי מאמר זה פורסם שנית לאחרונה לאחר שעלו טענות לגבי המתודולוגיה שלו.
לא חייבים להסתפק בקטגוריות המובנות, ניתן לערוך חיפוש בתוך דף המדדים לפי הנושא הרצוי, ולקבל רשימת כתבי עת בתחום. נסו למשל Liver. חלונית החיפוש מופיעה בלחיצה על אייקון זכוכית המגדלת שבראש הדף.
ניתן לראות בתמונה 1 מודגשים בצהוב את זכוכית המגדלת לביצוע החיפוש, את שלושת הקוים תחתם מסתתר התפריט הראשי, היכן ניתן לבחור קטגוריות ותת קטגוריות, היכן מופע מדד h5, ומסומן בחץ הקישור עליו ניתן ללחוץ לקבלת המאמרים המובילים מכל כתב עת.

תמונה 1. מדדים: התמצאות


סטטיסטיקות לפי מחבר ניתן לראות בפרופילי החוקר בגוגל סקולר, למשל של פרופ' קלנטר זדה. ניתן להגיע לפרופיל על ידי חיפוש שם המחבר במנוע החיפוש הראשי של האתר. מפרסמים מאמרים ואין לכם עדין פרופיל משלכם בגוגל סקולר?תוכלו לפתוח לכם אחד כזה בקלות בלחיצה על "קבלת פרופיל משלי"  המופיע בצידו של כל פרופיל קיים.
קריאה נעימה, אשמח לשמוע את תגובותיכם :)
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה