יום חמישי, 26 באוקטובר 2017

הכי מעודכן בכיתה: חלק 3

חיי היומיום העמוסים אינם מאפשרים תמיד הקדשת זמן קבוע לקריאת מאמרים מקצועיים חדשים, אך בכל זאת היינו רוצים להיות מעודכנים בחדשות האחרונות בתחום המקצועי. בשביל הענין האישי, בשביל לכתוב כתבה או לשים לינק בדף העסקי, וגם כדי להישאר מעודכנים לא פחות מהמטופלים המגיעים לפגישות עם מאמרים מהרשת, בשיחות הברזיה בעבודה או לקבלת רעיון לג'ורנל קלאב/הרצאה/עבודה להגשה.
בהמשך לחלק הראשון בסדרה ולחלק השני, להלן החלק השלישי ובו אתרים נוספים לקבלת עדכונים שוטפים בנושאי רפואה ותזונה. בפרקים הבאים בסדרה ארחיב בין היתר גם על דרכים לקבלת התראות ממאגרי מידע שונים על פרסום מאמרים חדשים בנושאים על פי בחירה. וכן על אתרים המספקים עדכונים בעברית.

Medical News Today

האתר (Medical News Today (MNT הוקם בשנת 2003 על ידי חברת Healthline Media מבריטניה. הכתבות המתפרסמות בו פונות הן לקהל מקצועי והן לציבור הרחב, תוך הקפדה על פרסומים מבוססים שמקורם בעתונים רפואיים או פרסומים של גופים ממשלתיים. האתר מכסה נושאים רבים ברפואה ובריאות, עם לפחות 60 מאמרים המתפרסמים מדי יום.  בכל מאמר מצויינים מקורות המידע עליהם התבסס. האתר מותאם גם לטלפונים ניידים, וניתן להרשם לקבלת עדכונים ב - RSS ובמייל (עדכונים במייל מחייבים הרשמה חינמית לאתר).
בעזרת התפריט הראשי בעמוד הבית ניתן לבחור את קטגורית הנושא המבוקש, למשל תזונה ודיאטה, גסטרו ועוד ועוד.
בתמונה 1 מודגשים התפריט הראשי של האתר ואייקון הרישום לעדכוני RSS.

תמונה 1. MNT. הרישום לעדכוני RSS והתפריט הראשי מודגשים


Authority Nutrition & Healthline 

האתר Authority Nutrition נוסד, כך על פי הערך עליו בויקיפדיה,  בשנת 2012 על ידי קריס גונרס, שאינו תזונאי אך בעל תואר במדעים ותשוקה לתזונה מבוססת עובדות. הכותבים והכותבות באתר הם דווקא כן תזונאים ותזונאיות ברובם, וכן כותבים בו רופאים ורוקחים. האתר זכה לפופולריות רבה, ונרכש על ידי האתר  https://www.healthline.com/ באוגוסט 2017. לפיכך האתר אינו מופיע יותר באופן עצמאי אלא כחלק מהאתר Healthline. מידע נוסף על האתר Healthline  ניתן לקרוא כאן. גם באתר Healthline  עדכוני חדשות רפואה שניתן לעקוב אחריהם באמצעות RSS. דרך המייל ניתן לעקוב אחרי מגוון ניוזלטרים, כולל ניוזלטר יומי של Authority Nutrition.

תמונה 2. Authority Nutrition


Behind the Headlines

אתר בין המועדפים עלי הוא Behind the Headlines של NHS הבריטי. זהו אתר המתעדכן על בסיס יומי ובו ניתן למצוא כתבות בנושאי רפואה שהגיעו לכותרות. בנוסף לכתבה מהעיתונות ניתן למצוא בפרסומי האתר גם את המאמר המקורי עליו היא מבוססת, וכן ניתוח מקצועי של אמינותה ומשמעותה המעשית. הפרסומים מסודרים לפי נושאים, ביניהם דיאטה ומזון, השמנה ועוד ועוד. .  הרשמה לעדכוני RSS מהאתר ניתן לעשות דרך האתר PuMed Health.
מידע נוסף על אתרים העוסקים בפרשנות מאחורי כותרות בריאות ניתן לקרוא כאן.

תמונה 3. https://www.nhs.uk/news/

מידעונים מקצועיים בתזונה 

מידעון תזונה ודעת

מידעון תזונה ודעת יוצא לאור על ידי מדי חודש מאז ינואר 2013. נכון להיום פורסמו 58 גליונות. בכל גליון ניתן למצוא מאמרים עדכניים מהספרות הרפואית במגוון תחומים כמו תזונת ילדים, תזונת ספורט, תזונת נשים, גסטרו, גריאטריה ועוד. כמו כן מתפרסמים מדורים קבועים של עדכונים שוטפים (טוב לדעת), סרטונים, כנסים וציטוט למחשבה.
למידעון גם מוסף רבעוני הכולל ריכוז של הנחיות קליניות וניירות עמדה.
המידעון מתפרסם בחסות חברת אסם מיולי 2013.

את מידעוני 2016-2017 ניתן להוריד כאן בקישור.
לקבלת המידעון למייל ניתן להרשם כאן בקישור.
הנחיות לחיפוש במידעונים קודמים ניתן לראות כאן.
חומרים נבחרים שהופיעו במידעון, עם דגש על מאמרי סקירה והנחיות קליניות, ניתן למצוא גם במאגר מידע באתר עצי הפנינה.


תמונה 4. מידעון תזונה ודעת


מידעון תזונה ודעת לייט

מידעון תזונה ודעת לייט מתפרסם החל מיולי 2015 פעמיים בחודש. וכשמו כן הוא: לעומת מידעון תזונה ודעת לייט העמוס במידע, תזונה ודעת לייט מכיל 5 מדורים קבועים בלבד העוסקים בתפר בין תזונה למידענות: מקור מידע שכדאי להכיר, סרטון, עלה ברשת, תזונה עולמית ואינפוגרפיקה. נכון להיום פורסמו 55 מהדורות של המידעון. גם מידעון זה בחסות חברת אסם מראשית ימיו.

לקריאת המידעונים הקודמים הכנסו כאן לקישור
להרשמה לקבלת המידעון למייל הכנסו כאן לקישור


תמונה 5. מידעון תזונה ודעת לייט


מידעון נפרולוגיה מקצועי

אם אתם מתעניינים בתחום הנפרולוגיה, המידעון הזה הוא בשבילכם! מידעון הנפרולוגיה המקצועי מתפרסם מדי חודש מינואר 2014, ומונה נכון להיום 46 גליונות. המידעון כולל מאמרים חדשים בתחום, הנחיות קליניות, לצד סרטונים, מתכונים מותאמים, כנסים בארץ ובחו"ל, וכן עדכונים מהעמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות, ומינואר 2017: פינת הכר את הקולגה - פינת הכרות עם איש צוות מתחום הנפרולוגיה.
המידעון בחסות חברת סאנופי.

להורדת גליונות 2016-2017 הכנסו כאן לקישור
להרשמה לקבלת המידעון למייל הכנסו כאן לקישור
אחרי המידעון ומידע נוסף בתחום  ניתן לעקוב גם בבלוג הכליה והתזונה ומה שביניהם - משולחן הדיאטנית.


תמונה 6. מידעון נפרולוגיה מקצועי

עד כאן להפעם, בפרקים הבאים ארחיב על מקורות מידע לחדשות רפואה ותזונה בעברית, וכן סקירה על אפשרות ליצירת התראות ממאגרי מידע מובילים על מאמרים בתחומים שונים לפי בחירה.

מוזמנים להוסיף מקורות מידע מומלצים משלכם כאן בתגובות!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה