יום שבת, 4 בנובמבר 2017

ללמוד בלי לקרוא אף מילה

עדכון שוטף הוא חלק מהחיים המקצועיים, אבל... בלי לקרוא? כתבה מועילה  מהאתר Make Use Of מסכמת 8 דרכים ללמוד בלי לקרוא אף מילה. בין הדרכים הללו אפשר למצוא האזנה לפודקסטים, קורסים דיגיטליים ושימוש בטכנולוגיית Text to Speach.

ללמוד בלי לקרוא. תמונה: Unsplash

כמה תוספות

להלן עוד כמה עדכונים רלוונטיים בנושא.

הגוגל של הפודקסטים

המלצה על מנוע חיפוש מיוחד לפודקסטים Listen Notes (ומקורות נוספים לאיתור פודקסטים) פרסמה לאחרונה ד"ר יפה אהרוני בבלוג שלה עולם המידע. מנוע החיפוש Listen Notes הוא פרוייקט של איש אחד, מהנדס תוכנה מסן פרנסיסקו, שעזב את עבודתו בדצמבר 2016 ומאז מקדיש את כל זמנו לאתר.
ניתן לבצע באתר חיפוש לפי מילות מפתח או לגלוש באינדקס של נושאים (תחת  Best Podcasts) או בנושאים חמים. את תוצאות החיפוש ניתן לסנן לפי פודקסט או אפיזודה, תאריך או רלוונטיות וגם לפי שפה. עברית קיימת בשפות האפשריות, אך טרם מצאתי שם פודקסט בעברית.
באינדקס הנושאים ניתן למצוא בין היתר פודקסטים בנושאי בריאות או רפואה ומדע.
נסו לחפש במנוע עם מילת החיפוש Dietitian וסינון התוצאות לפי Podcasts (במקום Episodes) ותקבלו פודקסטים מעניינים של דיאטניות מרחבי העולם, אולי מקור להשראה... כולל הפודקסטים של Dietitian Conection האוסטרלי ושל האקדמיה לתזונה בארה"ב (לא פעיל בשנה האחרונה נכון לכרגע).
מידע נוסף על מנוע החיפוש ניתן לקרוא כאן.


והעם שומעים את המאמרים - חלק 2

מוקדם יותר השנה פרסמתי את הפוסט והעם שומעים את המאמרים, ובו מידע בין היתר על כלים לשימוש בטכנולוגיית Text to Speach, המאפשרת למחשב/סמארטפון לקרוא בקול ו/או להפוך לקובץ שמע כל טקסט או מאמר. אפליקציה מצויינת לכך היא אפליקציית פוקט. מאמר נוסף מרחיב עוד על האפליקציה ושימושיה.
עוד כלים לשמיעת מאמרים (למשל בפקקים...) ניתן למצוא בכתבה על הפיכת טקסט לקול באנדרואיד ובפוסט של ריצרד ביירן על הכלי Read2me.

קורסים דיגיטליים

קורסים דיגיטליים הם פופולריים מאוד וכלי מצוין ללימוד עצמי. מידע על קורסים ברשת ניתן למצוא בפוסטים קודמים:
קורסים דיגיטליים חלק ראשון
קורסים דיגיטליים חלק שני
קורסים דיגיטליים ייחודיים לדיאטנים מתקיימים כעת בקבוצת הפייסבוק דיאטניות ודיאטנים. הקורסים מוקלטים בשידור חי לנרשמים, ולאחר מכן ניתן לרכוש את הקורס המלא המוקלט. אין חובה להיות חברים בקבוצה להשתתפות בקורסים.
הקורס יסודות בתזונה ובלוטת התריס כבר הוקלט במלואו, לפרטים נוספים אפשר ללחוץ כאן.
הקורס שימוש בטכנולוגיות בטיפול התזונתי בסוכרת יתחיל בתאריך 16.11.2017, פרטים נוספים כאן בקישור.

ושתמיד נלמד משהו חדש, בקריאה או בדרכים אחרות!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה